Rím

Popis destinácie

Rím, hlavné mesto Talianska, je jedným z najvýznamnejších historických a kultúrnych centier na svete. Leží na západnom pobreží Talianskeho polostrova, na brehu rieky Tibery. Svojím bohatým dedičstvom zahrňuje obdobie Rímskej ríše a nespočetné umelecké, historické a architektonické skvosty.

Medzi hlavné atrakcie patrí Koloseum, amfiteáter z 1. storočia, ktorý slúžil pre gladiátorské hry a verejné predstavenia. Fórum Romanum, niekdajšie centrum antického Ríma, ponúka množstvo starovekých pamiatok, vrátane chrámov, archov a slávneho chrámu Vesta. Pantheon, stavba so sférickou kupolou, je ďalším ikonickým miestom.

Vatikán, sídlo Svätého stolca a papeža, je obklopený mestom Rím a predstavuje centrum katolíckej cirkvi. Bazilika sv. Petra v Vatikáne je najväčšou katolíckou bazilikou na svete a symbolom kresťanskej viery.

Okrem toho môžete v Ríme obdivovať umelecké diela v galériách, ako sú Galéria Borghese a Národná galéria moderného umenia. Tradičné rímske jedlá, reštaurácie a kaviarne pridávajú k jedinečnému zážitku z návštevy tohto nádherného mesta. Rím je aj moderné mesto, ktoré si udržuje svoju históriu a zároveň sa prispôsobuje súčasnému životu.