Malta

Popis destinácie

Malta je ostrovný štát v Stredozemnom mori, tvorený tromi hlavnými ostrovmi: Maltou, Gozom a Cominom. Tu sú niektoré základné informácie o Malte:

História a Kultúra: Malta má pestrú históriu, ktorá siaha do prehistorických čias. Bola osídlená už v neolite a bola neskôr kolóniou fénickou, rímskou, byzantskou, arabskou a normanskou. Malta bola dôležitým strategickým bodom v Stredozemnom mori. Má bohaté kultúrne dedičstvo s mnohými historickými pamiatkami, vrátane megalitických chrámov, katedrál, pevností a palácov.

Hlavné Mesto: Valletta je hlavným mestom Malty a je zároveň jedným z najmenších hlavných miest v Európe. Je zoznamované s UNESCO a známe svojou barokovou architektúrou, historickými pamiatkami a umeleckými pokladmi.

Jazyk: Maltčina, semitický jazyk s arabeskými a talianskymi vplyvmi, je úradným jazykom Malty. Mnoho obyvateľov hovorí aj angličtinou, ktorá je druhým úradným jazykom a používa sa v školách a verejnom živote.

Pláže a Turistika: Malta je obľúbenou destináciou pre turistov kvôli svojim krásnym plážam, azúrovému moru a teplému stredozemnému podnebiu. Ďalšie atrakcie zahŕňajú modré okná na ostrove Gozo a hypogei (podzemné komory) v starovekom meste Ħal-Saflieni.

Festivale a Tradície: Malta je známa svojimi bohatými festivalmi a tradíciami. Najznámejším je Valletta Carnival, ktorý je súčasťou každoročných osláv.

Doprava: Mesto Valletta a ďalšie časti Malty sú dobre dostupné cez verejnú dopravu a siete ciest. Malta má tiež prístavy a medzinárodné letisko.

Celkovo je Malta fascinujúcim miestom s unikátnou kombináciou histórie, kultúry a prírodných krás. Je to miesto, kde sa stretáva bohatá minulosť s moderným životom a turistickými zážitkami.