Krakov

Popis destinácie

Krakov je jedno z najkrajších a najhistorickyjších miest v Poľsku. Nachádza sa na južnom konci krajiny a je považované za kultúrne a historické srdce Poľska. Mesto má dlhú a bohatú históriu, ktorá sa odráža v jeho architektúre, umení a kultúre.

Staré Mesto v Krakove je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Jeho dominantou je Kráľovský hrad na Wawelovom kopci, ktorý slúžil ako sídlo poľských kráľov. V jeho blízkosti nájdete aj Katedrálu svätého Víta, ktorá je dôležitým náboženským a historickým miestom.

Rynek Glówny, teda Hlavné námestie, je jedno z najväčších námestí v Európe a je centrom mestského života. Je obklopené historickejšími budovami, reštauráciami, kaviarňami a trhmi. V blízkosti námestia sa nachádza Mariánsky kostol s krásnym oltárom, ktorý je jedným z najdôležitejších gotických pamiatok v Poľsku.

Mesto je tiež známe svojou židovskou časťou – Kazimierz, kde môžete nájsť synagógy, tradičné reštaurácie a zachovanú atmosféru histórie židovskej komunity.

Krakov je nielen miestom pre milovníkov histórie, ale aj pre tých, čo hľadajú kultúru, umenie a dobrú gastronómiu. Je to fascinujúce mesto, kde sa spája bohatá minulosť so súčasným životom.