Lacne Akciove letenky online
Letisko Viedeň
informácie o letisku Viedeň
Letisko Viedeň Schwechat

Autom

Užitočné odkazy

Autom Letisko Viedeň Schwechat - Vienna Airport - Wien - Mapa

Bratislava - Letisko Viedeň Schwechat - Vienna Airport - Wien - Mapa

Cesta na letisko Bratislava Letisko Viedeň Schwechat Vienna Airport Wien Mapa

 

GPS súradnice: N 48.12394 E 16.55894

 

Najrýchlejší druh dopravy na letisko Viedeň je autom. Medzinárodné letisko vo Viedni sa nachádza 18 km juhovýchodne od centra Viedne, čiže cestujúci zo Slovenska nemusia prechádzať cez centrum Viedne.


1.Rýchlejšia cesta na letisko je po diaľnici

 

Z Bratislavy

 

Cesta s použitím diaľnic trvá 43 minút a meria 64,9 km.

Mapu a popis k ceste nájdete po kliknutí na tento link...

 

Otvorením diaľnice A6 z Jaroviec (hraničný prechod Jarovce), pripájajúcej sa na diaľnicu A4, smerujúcu z Budapešti do Viedne, prechádzajúcej v blízkosti letiska Viedeň Schwechat, sa cesta časovo skrátila na cca. 43 minút. Je však potrebné zakúpenie minimálne 10 dňovej dialničnej známky. Rakúsku diaľničnú známku si môžete zakúpiť na slovenských čerpacích staniciach tesne pred hranicami alebo na rakúskych čerpacích staniciach. Informácie o poplatkoch za známky nájdete tu....

 

2.Lacnejšia cesta na letisko bez poplatkov

 

Cesta bez použitia diaľnic trvá 55 minút a meria 49,8 km.

Mapu a popis k ceste nájdete po kliknutí na tento link...

 

Keď chcete cestu absolvovať autom, nechcete platiť za dialničnú známku a nevadí Vám, že Vám cesta bude trvať cca.1 hodinu, je možné ísť na letisko cez dedinky za rakúskymi hranicami, prechádzajúc záverečne cez obec Fishamend.

Na letisko Viedeň Schwechat sa dostanete cestou B9, pred obcou Fischamend neodbočujte doprava na diaľnicu, ale prejdite obcou a o chvíľu ste pri letisku. Nepotrebujete tak rakúsku diaľničnú nálepku. Platí to pri použití hraničného prechodu Petržalka-Berg (viď mapa). Cesta vedie popri alebo cez nasledovné rakúske obce a mestá: Wolfsthal, Hainburg an der Donau, Bad Deutsch Altenburg, Petronell Carnuntum, Wildungsmauer, Regelsbrunn, Maria Ellend, Fichamend.

 

Parkovanie na letisku Viedeň Schwechat

 

Na letisku je možné krátkodobé aj dlhodobé parkovanie. Viac informácií o parkovaní na letisku Viedeň a o cenách nájdete tu.... (Parkovacia kalkulačka)Je možné si zákúpiť aj zvýhodnené parkovacie karty a získať viac informácií o parkovaní tu...., tu.... alebo tu.... .

 

Diaľničné nálepky v Rakúsku

 

Viac užitočných odkazoch po kliknutí na odkaz